فروش آنلاین فایل

شمیران کجاست - اتوبار کیمیا

شمیران یا به طور عامیانه شمرون منطقه ای بزرگ در شمال تهران است که در گذشته ییلاق تهران و حومه آن به شمار میرفته است. که همکنون اکثر توابع آن به تهران بزرگ ملحق شده اند . در این مقاله به شمیران یا همان ((شمرون)) میپردازیم.

محله های شمرون که جزو تهران هستند. | توابع تجریش

بر سر مرز جنوبی شمرون اختلافاتی هست ، برخی معتقدند که کل منطقه یک تهران ، بخش اعظمی از منطقه ۳ و بخش کوچکی از منطقه ۲ و ۴ تهران جزو شمیران حساب میشود ولی برخی دیگر معتقدند از طرف غربی زعفرانیه از طرف شرقی آجودانیه از جنوب اختیاریه ، قیطریه و کامرانیه ، محمودیه و الهیه مرز های شمرون هستند.

اکثر محله های تهران که جزو شمیران نامیده میشوند با پسوند “یه” ، “ان” یا “انیه” مشخص میشوند مانند زعفرانیه ، نیاوران ، جماران، کامرانیه، فرمانیه ، اختیاریه ، محمودیه ، اقدسیه ، صاحبقرانیه و… در واقع تجریش و توابع آن همان شمرونی است که بچه های شمرون پز آن را میدهند.

بخش های شمیران

شمیران به ۳ بخش تجریش که اکنون جزو تهران محسوب میشود به همراه توابعی که بالا اشاره شد ، لواسانات (شامل لواسان بزرگ و کوچک) و قصران (اوشان ، فشم و میگون) را شامل میشود. در گذشته خیابان شریعتی به جاده قدیم شمیران معروف بود و تا احداث خیابان پهلوی ( ولیعصر کنونی) تنها راه ارتباطی تهران و شمیران مرکزی بود. در دوره محمد رضا شاه و اوایل انقلاب کم کم شمیران و تهران با هم درآمیخته شدند.

ویژگی های شمرون

شمرون چه به تعریف برخی شامل محله های ۴ گانه چه شامل تنها منطقه یک و چه قسمتی از آن به دلیل آب و هوای خنک ، محلیت بالای شهر تهران و در مجاورت کوه قرار گرفتن از گران ترین مناطق تهران محسوب میشود. خانه های ویلایی ، باغ های بزرگ و کوچک ، برج های بلند و تلفیق شهرسازی جدید و قدیم از ویژگی های شمرون است. محله هایی که هنوز بافت قدیمی خود را مثل چیذر حفظ کرده اند ، برای سرمایه گذاری مناسب هستند.

مکان های تاریخی بسیاری در منطقه شمیران واقع شده است از قبیل خانه امیرکبیر در پارک قیطریه ، کاخ نیاوران ، کاخ سعدآباد ، امام زاده صالح و… قرار گرفته است.

اگر میخواهید از سرویس اسباب کشی و حمل بار اتوبار اتوبار کیمیا در منطقه شمیران استفاده کنید میتوانید از این لینک سفارش خود را ثبت کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : محله‌های تهران تاريخ : 30 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.